×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Малдиви во Октомври

Опис

МАЛДИВИ ВО ОКТОМВРИ ”22 Индивидуална програма

Најромантичната егзотична дестинација и рај за љубителите на нуркање и едрење. Малдивите се архипелаг со 26 кружни корални атоли и околу 1190 корални острови во јужниот дел на Индискиот Океан. Главниот и најголем град Малдиви е Мале, со околу 100.000 жители. Се наоѓа на истото име Машки остров, 645 километри југозападно од Шри Ланка. Меѓународниот аеродром Ибрахим Насир се наоѓа на островот Хулхуле, 1км (10 минути од ферибот) од главниот град Мале.

Датум на престој: 26.10-02.11 (7ноќи)

Цени


26.10-02.11 (7ноќи)

Хотел Услуга Тип на соба Цена
KUREDU ISLAND RESORT 4* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 1.999 €
SUN ISLAND RESORT & SPA 4* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 2.099 €

Напомени


Детали од лет
TK1006  25OCT  SKPIST 2020 2255 //  TK 732  26OCT  ISTMLE 0615 1620
TK 735  02NOV  MLEIST 1210 1855 //  TK1005  02NOV  ISTSKP 2025 1955

Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари

Цената е валидна до пополнување на места по групна тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта). Можност за индивидуални дати на патување на барање .

Во цената е вклучено:

  • Авионски билет на релација Скопје-Истанбул-Мале-Истанбул-Скопје со Turkish Airlines сo вклучен багаж, согласно саатници на програма;
  • Аеродромски такси;
  • 7 ноќевања во наведениот хотел, наведен тип на соба / наведена услуга
  • Трансфер аеродром – хотел – аеродром со хидроглисер или хидроавион;

Цената не вклучува:

  • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
  • Задолжителен пополнување на PLF форма за влез и излез од Малдиви
  • Факултативни тури
  • Други индивидуални трошоци
  • Патничко осигурување
  • Сѐ што не е наведено во ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО ,

Услови:

• При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање. 
• Понудата важи за минимум 2 пријавени патници – индивидуален програм
• Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
• За ова патување не се потребни медицински имунизации
• Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
• Задолжително патничко осигурување

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. 
 Т.А. ВОЈАЖЕР ВИ ПОСАКУВА УБАВ ПАТ