×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Сејшели со лет од Скопје

Опис

Индивидуална програма со лет од Скопје

Сејшелите претставуваат архипелаг на легендарната убавина на западниот брег на Африканскиот континент, составен од 115 некои гранитни или пак корални острови во западниот дел на Индискиот Океан. Најголем е централниот остров Махе со главниот град Викторија, потоа островите Праслин и Ла Дигуе. Овој рајски архипелаг нуди незаборавен одмор на уникатните плажи со карактеристичен контраст на бел песок и тиркизно море. Тропската клима со температурен опсег од 24 до 32°C дава можност за подеднакво атрактивен одмор во текот на целата година.

Цени


04-11.03.2024 (7ноќи)

Хотел Услуга Тип на соба Цена
Berjaya Beau Vallon Bay Resort & Casino 3* Ноќевање со појадок Цена по лице во двокреветна соба 1.315 €
Coral Strand Smart Choice Hotel 3* Ноќевање со појадок Цена по лице во двокреветна соба 1.825 €

Напомени


Детали од лет
TK1006  03MAR SKPIST 2045 0015+1 // TK 748  04MAR  ISTSEZ 0210 1055 
TK 749  11MAR  SEZIST 2100 0410+1 // TK1003 12MAR  ISTSKP  0825 0755  

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

 • Авионска карта со Turkish Airlines согласно политика на авио компанија, на економска класа со вклучен багаж
 • Аеродромски такси
 • 7 ноќевања во хотел по Ваш избор/ тип на соба основна стандардна двокреветна на база / на наведена база, согласно политика на хотел и протоколи
 • Трансфери: аеродром-хотел-аеродром во Махe

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Дополнителни екскурзии / опционални НА БАРАЊЕ
 • Патничко здравствено осигурување
 • Индивидуални и лични трошоци
 • Се што не е вклучено во ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА

Хотели во Понуда:

BERJAYA BEAU VALLON BAY RESORT & CASINO***  -  www.berjayahotel.com/mahe/inde...  
Локација:  остров Махе, на плажата BEAU VALLON, 15km од самиот Аеродром; соби: хотелот располага вкупно со 182 соби (од кои: 155 класични двокреветни/ 25 супериор и 48 делукс соби и 3 апартмани), секоја соба има TV, клима, телефон, мини-бар, фен, балкон или тераса; Хотелска содржина: ресторан, кинески ресторан, пицерија, бар, салон за убавина, базен, итернет-кафе, билијард, спортови на вода..

CORAL STRAND SMART CHOICE HOTEL*****  - https://www.coralstrand.com/
Локација: остров Махе, на плажата BEAU VALLON. Соби: хотелот располага вкупно со 164 соби, постојат 6 типа на соби: Стандардна ксоба, Класичен соба со поглед кон океанот, Двокреветна соба за меден месец, Супериор, Супериор соба со  поглед кон океанот и Penthouse апартман. Хотелска содржина: ресторани, индијски ресторан, азијски ресторан, бар, салон за убавина, базен, итернет-кафе, билијард, спортови на вода..

Цената е валидна до пополнување на места на дадена тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена).

Услови:

 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 15 дена пред поаѓање.
 • Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
 • Задолжително патничко осигурување
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.

Уплатата се врши исклучиво во денарска противвредност (1EUR = 62 mkd).
Важат општите услови на патување на АТАМ и Војажер