×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Занзибар

Опис

Пред резервација потребно е да ја контактирате агенцијата за потврда на цена и слободни места!

ИНДИВИДУАЛНА ПРОГРАМА СО АВИОН ОД СКОПЈЕ

ТЕРМИНИ: ЈУНИ / ЈУЛИ / АВГУСТ

Занзибар – егзотичната земја на насмевките каде ќе се опуштите и забавувате, ќе заборавите на короната и стресот. Само спакувајте ги своите купачи и летна гардероба, спремете се да танцувате и пиете коктели и да пливате во тиркизниот океан опкружен со бел песок и недопрена природа. И не заборавајте – СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ ТУКА Е ДА СТЕ ПОСТОЈАНО НАСМЕАНИ!!!

Hakunamatata или животот е прекрасен. Оваа фраза ќе ја слушнете на секој агол! Заборавете на секојдневните проблеми, заборавете на се бидејки овде ве очекува РАЈОТ: Плажи со чист и ситен песок, прекрасната сина боја на Индискиот Океан, вкусна храна и коктели и секако традиционална музика која ќе ве натера да заиграте. Соблечете ги влечките и пижамите! Земете го вашиот костим за капење и апостолки, затоа што ние ќе ве однесеме во авантура! Време е! Излегуваме од дома и патуваме, најдобро знаеме што ви треба во моментов - пријателска атмосфера, добри вибрации и ладен пијалок за да Ве вратиме во игра!


Галерија

Цени


04-11.06 (7 ноќи)

Хотел Услуга Тип на соба Цена
Sea Cliff Resort & Spa 4* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 1.570 €
Nungwi Beach Resort by Turaco 4* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 1.800 €
Meliá Zanzibar 5* Се вклучено Цена по лице во двокреветна соба 2.370 €

04-11.07 (7 ноќи)

Хотел Услуга Тип на соба Цена
Sea Cliff Resort & Spa 4* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 1.750 €
Karafuu Beach Resort & Spa 4* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 1.850 €
Meliá Zanzibar 5* Се вклучено Цена по лице во двокреветна соба 3.620 €

12-19.08 (7 ноќи)

Хотел Услуга Тип на соба Цена
Sea Cliff Resort & Spa 4* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 1.800 €
Dhown Inn Zanzibar 4* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 1.890 €
Meliá Zanzibar 5* Се вклучено Цена по лице во двокреветна соба 2.950 €

Напомени


Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари
Цената е валидна до пополнување на места на дадена тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена).

ЈУНИ период за патување
TK1004  04JUN  SKPIST 0840 1115 / TK 567  04JUN  ISTZNZ 1820 0320+1
TK 567  12JUN  ZNZIST 0420 1205 / TK1005  12JUN  ISTSKP 1900 1930

ЈУЛИ период за патување
TK1004  04JUL  SKPIST 0840 1115 / TK 615  04JUL  ISTZNZ 1835 0205+1
TK 567  12JUL  ZNZIST 0420 1205 / TK1005  12JUL  ISTSKP 1900 1930

АВГУСТ период за патување
TK1004  12AUG  SKPIST 0840 1115 / TK 615  12AUG  ISTZNZ 1830 0150+1
TK 616  20AUG  ZNZIST 0335 1110 / TK1005  20AUG  ISTSKP 1900 1930

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

 • Авионска карта со TURKISH AIRLINES согласно политика на авио компанија (Авио билет со сите такси на релација Скопје - Истанбул (Turkish Airlines), во економска класа со 30кг. чекиран и 4кг. рачен багаж)
 • Аеродромски такси
 • 7 ноќевања во хотелот по Ваш избор/ тип на соба основна стандардна двокреветна на база / ПП  “полупансион” или ПП “полнпансион” соглсно политика на хотел и протоколи
 • Оброци во хотелот и пакет по ваш избор
 • Трансфери: аеродром-хотел-аеродром во Занзибар

 ЦЕНAТА НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Виза за Занзибар – 50 USD
 • Дополнителни екскурзии / опционални НА БАРАЊЕ
 • Градска такса – 1 USD од ноќ по лице. Се плаќа директно на рецепција во хотелот.
 • Задолжително патничко – здравствено осигурување
 • Индивидуални и лични трошоци
 • Се што не е вклучено во ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА

Услови:

 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 15 дена пред поаѓање.
 • Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
 • Задолжително патничко осигурување

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
Т.А. ВОЈАЖЕР ВИ ПОСАКУВА УБАВ ПАТ