×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Занзибар

Опис

Пред резервација потребно е да ја контактирате агенцијата за потврда на цена и слободни места!

ИНДИВИДУАЛНА ПРОГРАМА Со поаѓање од Белград со FLY DUBAI!

Поаѓање: 13.01-21.01.2024// датум на престој: 14-21.01.2024  (7 ноќи) 

Занзибар – егзотичната земја на насмевките каде ќе се опуштите и забавувате, ќе заборавите на короната и стресот. Само спакувајте ги своите купачи и летна гардероба, спремете се да танцувате и пиете коктели и да пливате во тиркизниот океан опкружен со бел песок и недопрена природа. И не заборавајте – СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ ТУКА Е ДА СТЕ ПОСТОЈАНО НАСМЕАНИ!!!

Hakunamatata или животот е прекрасен. Оваа фраза ќе ја слушнете на секој агол! Заборавете на секојдневните проблеми, заборавете на се бидејки овде ве очекува РАЈОТ: Плажи со чист и ситен песок, прекрасната сина боја на Индискиот Океан, вкусна храна и коктели и секако традиционална музика која ќе ве натера да заиграте. Соблечете ги влечките и пижамите! Земете го вашиот костим за капење и апостолки, затоа што ние ќе ве однесеме во авантура! Време е! Излегуваме од дома и патуваме, најдобро знаеме што ви треба во моментов - пријателска атмосфера, добри вибрации и ладен пијалок за да Ве вратиме во игра!

Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари


Галерија

Цени


Хотел Услуга Тип на соба Цена
Датум на престој: 14-21.01.2024
Smiles Beach Hotel 4* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 1.340 €
Sea Cliff Resort & Spa 5* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 1.555 €
Nungwi Dreams by Mantis 5* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 1.755 €
Riu Palace Zanzibar 5* Се вклучено Цена по лице во двокреветна соба 2.250 €

Напомени


Детали од лет
FZ1750  13JAN  BEGDXB 2215 0635+1 // FZ1687  14JAN  DXBZNZ 1010 1440 
FZ1260  21JAN  ZNZDXB 0800 1435  // FZ1749  21JAN  DXBBEG 1810 2115   

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

 • Авионска карта со FLY DUBAI согласно политика на авио компанија, во економска класа со вклучен чекиран и рачен багаж)
 • 7 ноќевања во хотелот по Ваш избор/ тип на соба основна стандардна двокреветна на база / ПП  “полупансион” или пак се вклучено согласно политика на хотел и протоколи

 

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Виза за Занзибар – 50 USD
 • Дополнителни екскурзии / опционални НА БАРАЊЕ
 • Градска такса – 1 USD од ноќ по лице. Се плаќа директно на рецепција во хотелот.
 • Патничко – здравствено осигурување
 • Индивидуални и лични трошоци
 • Се што не е вклучено во ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА
 • Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари

Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари

Цената е валидна до пополнување на места на дадена тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена).

Услови:

 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 15 дена пред поаѓање.
 • Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
 • Задолжително патничко осигурување

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.

Т.А. ВОЈАЖЕР ВИ ПОСАКУВА УБАВ ПАТ