×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Малдиви

Опис

Индивидуално патување со поаѓање од СКОПЈЕ со TURKISH AIRLINES!

ТЕРМИНИ:  ФЕВРУАРИ / МАРТ

Најромантичната егзотична дестинација и рај за љубителите на нуркање и едрење. Малдивите се архипелаг со 26 кружни корални атоли и околу 1190 корални острови во јужниот дел на Индискиот Океан. Главниот и најголем град Малдиви е Мале, со околу 100.000 жители. Се наоѓа на истото име Машки остров, 645 километри југозападно од Шри Ланка. Меѓународниот аеродром Ибрахим Насир се наоѓа на островот Хулхуле, 1км (10 минути од ферибот) од главниот град Мале.


Галерија

Цени


23.02 - 01.03.2024 (7ноќи)

Хотел Услуга Тип на соба Цена
Fihalhohi Maldives 3+* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 2.220 €
Sheraton Maldives Full Moon Resort & Spa 5* Ноќевање со појадок Цена по лице во двокреветна соба 2.490 €

13.03 - 20.03.2024 (7ноќи)

Хотел Услуга Тип на соба Цена
Equator Village 3+* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 1.730 €
JEN Maldives Malé by Shangri-La 4* Ноќевање со појадок Цена по лице во двокреветна соба 1.850 €

Напомени


Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари

ФЕВРУАРИ Детали од лет 
TK1004  22FEB  SKPIST     0845 1220          
TK 734  22FEB  ISTMLE   2225 0800+1
TK 735  01MAR  MLEIST   0940 1555          
TK1005  01MAR  ISTSKP   2025 1955   

МАРТ Детали од лет
TK1004  12MAR  SKPIST   0845 1220                
TK 734  12MAR  ISTMLE  2225 0800+1
TK 735  20MAR  MLEIST    0940 1555               
TK1005  20MAR  ISTSKP  2025 1955   

Во цената е вклучено:

 • Авионски билет на релација Скопје-Истанбул-Мале-Истанбул-Скопје со Turkish Airlines сo вклучен багаж, согласно саатници на програма;
 • Aеродромски такси;
 • 7 ноќевања во наведениот хотел, наведен тип на соба / наведена услуга
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром со хидроглисер или хидроавион;

Цената не вклучува:

 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
 • Факултативни тури
 • Други индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување
 • Сѐ што не е наведено во ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО

Цената е валидна до пополнување на места на дадена тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена).

 Услови:

 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 15 дена пред поаѓање.
 • Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
 • Задолжително патничко осигурување

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
Т.А. ВОЈАЖЕР ВИ ПОСАКУВА УБАВ ПАТ