×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Хотел OBLU XPERIENCE Ailafushi

Опис

Најромантичната егзотична дестинација и рај за љубителите на нуркање и едрење. Малдивите се архипелаг со 26 кружни корални атоли и околу 1190 корални острови во јужниот дел на Индискиот Океан. Главниот и најголем град Малдиви е Мале, со околу 100.000 жители. Се наоѓа на истото име Машки остров, 645 километри југозападно од Шри Ланка. Меѓународниот аеродром Ибрахим Насир се наоѓа на островот Хулхуле, 1км (10 минути од ферибот) од главниот град Мале.

ЦЕНИТЕ СЕ ПАКЕТ ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌИ И ТАКСИ ЗА ДАДЕН ТИП НА СОБА, СО ВКЛУЧЕН АВИОНСКИ ПРЕВОЗ И ТРАНСФЕРИ


Напомени


Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари

Цената е валидна до пополнување на места по групна тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта). Можност за индивидуални дати на патување на барање .

 

Пример за летови во Август                                   
TK1006 13AUG  скопје истанбул          2020 2255                               
TK 730  14AUG  истанбул малдиви       0155 1200                               
TK 731  21AUG  малдиви истанбул       2250 0510+1                                     
TK1003 22AUG  истанбул скопје          0725 0750                               

                                     

TK1006 25AUG  скопје истанбул         2020 2255                                 
TK 730  26AUG  истанбул малдиви      0155 1200                               
TK 731  02SEP   малдиви истанбул      2250 0510+1                                     
TK1003 03SEP   истанбул скопје         0725 0750                                

Во цената е вклучено:

 • Авионски билет на релација Скопје-Истанбул-Мале-Истанбул-Скопје со Turkish Airlines или пак сo вклучен багаж, согласно саатници на програма (МОЖНОСТ ЗА ПОЕФТИНА АВИОНСКА КАРТА СО FLY DUBAI  од Тирана или Белград          
 • Аеродромски такси;
 • 7 ноќевања во наведениот хотел, наведен тип на соба / на база СЕ ВКЛУЧЕНО
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром со хидроглисер                                                           

Цената не вклучува:

 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
 • Задолжителено пополнет Passinger Locator Form пред одење и враќање (48часа пред лет) 
 • Факултативни тури
 • Други индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување
 • Зелена такса за МАЛДИВИ (околу 6 УСД по лице на ноќ) која се плаќа директно на рецепција во хотелот
 • Сѐ што не е наведено во ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО
 • Сите услуги кои стрикно не се наведени во програмата 
 • Екстра тури
 • Early check in / Late check out 

Битни напомени                                       

**во трокреветната соба ,третиот кревет може да биде помал од останатите кревети                  

**Early Check – In & Late Check – секогаш зависи од слободни соби во хотелот                

**критериум за деца : бебе = 0 to 4.99 дете = 5 to 11.99 yrs.;возрасен  = 12 yrs. & above 

 

 OBLU XPERIENCE Ailafushi 5* https://www.coloursofoblu.com/...
го воздигнува живеењето на тропските острови преку паметни услуги, разигран дизајн и оживувачки искуства. 15-минутно возење со глисер од меѓународниот аеродром Мале ве носи до островот Аилафуши. Ова опуштено одморалиште со 4 ѕвезди на островот прикажува 268 опции за сместување во 4 категории. La Promenade дава шмек со својата шик живописна продажна сцена и кафулиња. Едноставно неодоливо!

Услови:

• При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање. • Понудата важи за минимум 2 пријавени патници – индивидуален програм • Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација • За ова патување не се потребни медицински имунизации • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата. • Задолжително патничко осигурување

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. 
Т.А. ВОЈАЖЕР ВИ ПОСАКУВА УБАВ ПАТ