×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Вила Стефано

Опис

Вила Стефано се наоѓа на прекрасна локација, на само 50 м до градскиот кеј, 200 м од охридската чаршија и 200 м од најпознатата плажа Cuba Libre.

Вилата е на 2 км од главната автобуска станица и 10 км од охридскиот аеродром. Располага со двокреветна, трокреветни соби опремени со ТВ со рамен екран и кабловска, мини бар, посебни тоалети и тераси.Располага и со еден апартман 40м2 , целосно опремена кујна, посебен тоалет, тераса и двор.  Вилата располага со приватен паркинг, двор, бесплатен Wi-Fi,


Галерија

Цени

Тип на соба Услуга Датуми
Септември
Двокреветна соба Ноќевање 20 €
Трокреветна соба Ноќевање 25 €
Апартман Ноќевање 35 €

Напомени


Напомени: 

  • Собите се достапни по добиено барање
  • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:
Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари. Авансно плаќање по фактура.

ОПШТИ УСЛОВИ:

  • За програмата важат Опшите Услови за патување на СКТМ.
  • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
  • Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
  • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
  • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
  • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.Т.А. ВОЈАЖЕР ВИ ПОСАКУВА УБАВ ПАТ