×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Сејшели Март

Опис

ТЕРМИНИ НА ПОАЃАЊЕ МАРТ(8 дена / 7 ноќи)

Сејшелите претставуваат архипелаг на легендарната убавина на западниот брег на Африканскиот континент, составен од 115 некои гранитни или пак корални острови во западниот дел на Индискиот Океан. Најголем е централниот остров Махе со главниот град Викторија, потоа островите Праслин и Ла Дигуе. Овој рајски архипелаг нуди незаборавен одмор на уникатните плажи со карактеристичен контраст на бел песок и тиркизно море. Тропската клима со температурен опсег од 24 до 32°C дава можност за подеднакво атрактивен одмор во текот на целата година.

*Индивидуална програма со лет од Скопје

Цени


08-15.03.2023 (7 ноќи)

Хотел Услуга Тип на соба Цена
Coral Strand Smart Choice Hotel 4* Ноќевање со појадок Цена по лице во двокреветна соба 1.875 €
Indian Ocean Lodge 3+* Ноќевање со појадок Цена по лице во двокреветна соба 2.070 €
Berjaya Beau Vallon Bay Resort & Casino 3* Ноќевање со појадок Цена по лице во двокреветна соба 2.518 €

Напомени


ДЕТАЛИ ОД ЛЕТ 
TK1006  07MAR SKPIST  2045 0010+1 //  TK 748  08MAR  ISTSEZ    0215 1105
TK 749  15MAR  SEZIST 2315 0620+1 //  TK1003  16MAR ISTSKP  0825 0755

Можност на резервација на други термини и хотели на барање!
Уплатата се врши исклучиво во денарска противвредност (1EUR = 62 mkd).

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

 • Авионска карта со TURKISH AIRLINES согласно политика на авио компанија, на економска класа со 30кг. чекиран и 4кг. рачен багаж)
 • Аеродромски такси
 • 7 ноќевања во хотел по Ваш избор/ тип на соба основна стандардна двокреветна на база / НП ноќевање со појадок, согласно политика на хотел и протоколи
 •  Оброци во хотелот и пакет по ваш избор
 • Трансфери: аеродром-хотел-аеродром во Махе

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

 • ПЦР негативен тест со вклучен сертификат на англиски јазик 48часа пред лет/ ПЦР тест за лица над 18 години (за лица без сертификат за вакцинација) согласно нови протоколи за влез во Р. Македонија - ЗАДОЛЖИТЕЛНО
 • Се што не е вклучено во ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА
 • ПЛФ Формулар задолжително 72часа пред лет/се наплаќа 10€ при аплицирање онлајн
 • Дополнителни екскурзии / опционални НА БАРАЊЕ
 • Патничко – здравствено осигурување – пожелно што покрива КОВИД и за откажување патувања
 • Индивидуални и лични трошоци

Хотели во Понуда:

Indian Ocean Lodge 3+*  https://indianoceanlodge.com/
Локација: Остров Праслин, на плажата Grand Anse на 15 минути од брегот Baie Ste Anne Jetty, околу 20 минути од плажата Cote D'Or (жариште за нуркање и екскурзии на островот) и 35 минути оддалечен од светски познатиот плажа на Anse Lazio. Пространите, модерни соби се опремени со клима уред, телевизор, фрижидер и кафемат. Некои соби имаат балкон.

Fisherman's Cove Resort 4* https://www.fishermanscove-resort.com/en 
Локација: Остров Махе, на плажата Beau Vallon. Гостинските соби и апартмани се сместени среде бујните тропски градини на островот.  Повеќето од нив имаат зачудувачки поглед на океанот, имаат приватни балкони, бањи со отворен план, клима уред, бесплатен Wi-Fi. Делукс собите се со приватен балкон со поглед на морскиот брег на кристално чистото тиркизно море. Апартманите имаат посебен простор за седење за релаксација, надополнет со меки и пригушени нијанси на декор што им овозможува на гостите да се релаксираат и смират.

BERJAYA BEAU VALLON BAY RESORT & CASINO***  -  www.berjayahotel.com/mahe/index.asp  
Локација:  остров Махе, на плажата BEAU VALLON, 15km од самиот Аеродром; соби: хотелот располага вкупно со 182 соби (од кои: 155 класични двокреветни/ 25 супериор и 48 делукс соби и 3 апартмани), секоја соба има TV, клима, телефон, мини-бар, фен, балкон или тераса; Хотелска содржина: ресторан, кинески ресторан, пицерија, бар, салон за убавина, базен, итернет-кафе, билијард, спортови на вода..

CORAL STRAND SMART CHOICE HOTEL****  - https://www.coralstrand.com/
Локација: остров Махе, на плажата BEAU VALLON. Соби: хотелот располага вкупно со 164 соби, постојат 6 типа на соби: Стандардна ксоба, Класичен соба со поглед кон океанот, Двокреветна соба за меден месец, Супериор, Супериор соба со  поглед кон океанот и Penthouse апартман. Хотелска содржина: ресторани, индијски ресторан, азијски ресторан, бар, салон за убавина, базен, итернет-кафе, билијард, спортови на вода..

Цената е валидна до пополнување на места на дадена тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена).

Услови:

 • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 15 дена пред поаѓање.
 • Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
 • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
 • Задолжително патничко осигурување
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.

Важат општите услови на патување на АТАМ и Војажер