×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Малдиви во Август

Опис

Индивидуална програма

Најромантичната егзотична дестинација и рај за љубителите на нуркање и едрење. Малдивите се архипелаг со 26 кружни корални атоли и околу 1190 корални острови во јужниот дел на Индискиот Океан. Главниот и најголем град Малдиви е Мале, со околу 100.000 жители. Се наоѓа на истото име Машки остров, 645 километри југозападно од Шри Ланка. Меѓународниот аеродром Ибрахим Насир се наоѓа на островот Хулхуле, 1км (10 минути од ферибот) од главниот град Мале.

Цени


Август (7ноќи)

Хотел Услуга Тип на соба Цена
SUN ISLAND RESORT & SPA 4* Полнпансион Цена по лице во двокреветна соба 2.020 €
Bandos Maldives 4* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 2.120 €
SHERATON MALDIVES FULL MOON RESORT & SPA 5* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 2.200 €

Напомени


Детали од лет
TK1006  16AUG  SKPIST 2020 2255 / TK 732  17AUG  ISTMLE 0615 1620
TK 731  24AUG  MLEIST 2310 0530+1 / TK1003  25AUG  ISTSKP 0725 0750

Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари

Цената е валидна до пополнување на места по групна тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта). Можност за индивидуални дати на патување на барање .

Во цената е вклучено:

 • Авионски билет на релација Скопје-Истанбул-Мале-Истанбул-Скопје со Turkish Airlines сo вклучен багаж, согласно саатници на програма;
 • Аеродромски такси;
 • 7 ноќевања во наведениот хотел, наведен тип на соба / наведена услуга
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром со хидроглисер или хидроавион;

Цената не вклучува:

 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
 • Задолжителен пополнување на PLF форма за влез и излез од Малдиви
 • Факултативни тури
 • Други индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување
 • Зелена такса за МАЛДИВИ (околу 6 УСД по лице на ноќ) која се плаќа директно на рецепција во хотелот
 • Сѐ што не е наведено во ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО ,

Услови:

• При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање. • Понудата важи за минимум 2 пријавени патници – индивидуален програм • Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација • За ова патување не се потребни медицински имунизации • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата. • Задолжително патничко осигурување

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. 
 Т.А. ВОЈАЖЕР ВИ ПОСАКУВА УБАВ ПАТ