×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Маврициус

Опис

Индивидуална програма со лет од Скопје

МАУРИЦИУС ВО МАЈ И ЈУНИ

Маурициус е вистинскиот избор за сите оние кои посакуваат рекреација и спорт во својата авантура. Ова е дестинација која ќе ги задоволи и најпребирливите авантуристи затоа што нуди врвно планинарење, kite surfing и нуркање. Целиот остров е опкружен со масивен корален гребен и претставува вистинско уживање за искусни нуркачи. Покрај прекрасните плажи и лагуни кои се заштитен знак на островот, внатрешноста е богата со прашуми, водопади, планинарски стази и див свет. Зелените шуми обезбедуваат дом за ретки растителни и животински видови, како што е летечката лисица која може да се сретне само тука. Во прочуениот парк Касела (Casela) ќе доживееме сафари авантура и ќе видиме зебри, камили, лавови, тигри, на плажата Тамарин (Tamarin) ќе видиме делфини и китови, а во селото Чамарел (Chamarel) и џиновски желки

Лоциран во Индискиот Океан во јужната планетарна хемисфера, близу Мадагаскар, Маурициус е едно од оние места кои фасцинираат, таму каде што се мешаат минатото и сегашноста … таму каде што се воодушевувачки природните глетки и архитектонски знаменитости … таму, каде што плажите се бескрајни … каде што тиркизната вода нежно ги мие белите песочни брегови… се вовлекуваат под кожа и ќе ве натераат да се чувствувате магично. Галерија

Цени


Хотел Услуга Тип на соба Цена
Период на престој 14-21.05 (7ноќи) Период на престој 05-12.06 (7ноќи)
OUTRIGGER Mauritius Beach Resort 4* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 1.690 € 1.690 €
Hilton Mauritius Resort & Spa 5* Полупансион Цена по лице во двокреветна соба 1.990 € 1.990 €

Напомени


Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари Цената е валидна до пополнување на места по групна тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта). Можност за индивидуални дати на патување на барање

MAJ 2024 детали од лет
TK1006  13MAY  SKPIST 2020 2300 // TK 176  14MAY  ISTMRU 0140 1235
TK 177  21MAY  MRUIST 2005 0510+1 // TK1003  22MAY  ISTSKP 0725 0750

ЈУНИ 2024 детали од лет
TK1006  04JUN  SKPIST 2020 2300 // TK 176  05JUN  ISTMRU 0140 1235
TK 177  12JUN  MRUIST 2005 0510+1 // TK1003  13JUN  ISTSKP 0725 0750   

Во цената е вклучено:

 • Авионски билет на релација Скопје-Истанбул-Маурициус-Истанбул-Скопје со Turkish Airlines сo вклучен багаж, согласно саатници на програма;
 • Аеродромски такси;
 • 7 ноќевања во наведениот хотел, наведен тип на соба / наведена услуга ПОЛУПАНСИОН
 • Трансфер аеродром – хотел – аеродром 
 • Вклучени сите екскурзии за време на патувањето
 • Реализација и асистенција
 • Туристички пратител од Скопје

Цената не вклучува:

 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
 • Факултативни тури
 • Други индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување
 • Сѐ што не е наведено во ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО.

Услови:

• При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање.
• Понудата важи за минимум 2 пријавени патници – индивидуален програм
• Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
• За ова патување не се потребни медицински имунизации
• Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
• Задолжително патничко осигурување

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
Т.А. ВОЈАЖЕР ВИ ПОСАКУВА УБАВ ПАТ