×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
ДУБАИ СО WIZZAIR ОД ТИРАНА - MAJ 2024

Опис

ДУБАИ СО WIZZAIR ОД ТИРАНА – МАЈ 2024

Напомени - Цените се пакет цени по лице изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени на авион (Ве молиме пред резервација да ја проверите цената и расположливоста на места – на барање). Цените се по лице, за сместување минимум 2 возрасни лица во стандард двокреветна соба (плаќаат полна сума)

ДЕТАЛИ ОД ЛЕТ 
5W 7092 TIA AUH 16:10 - 23:20

5W 7091 AUH TIA 11:45
 - 15:35Напомени


Цената вклучува:

 • Повратен авионски билет на релација ТИРАНА-АБУ ДАБИ-ТИРАНА со рачен багаж/ ранец
 • Трансфер аеродром Абу Даби - хотел Дубаи – аеродром Абу Даби;  
 • 4/ 5 ноќевања во избраниот хотел согласно табела / тип на соба стандардна двокреветна/ на база ноќевање со појадок (согласно саатници на check-in & check-out)
 • Организација и реализација на патувањето

Цената НЕ вклучува:

 • Влезна виза за  Дубаи   - 95ЕУР по лице (задолжително за сите лица со македонски пасош)
 • Патничко здравствено осигурување (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)
 • Повратен трансфер од Скопје до аеродромот во Тирана – ДОПОЛНИТЕЛНО НА БАРАЊЕ
 • ФАКУЛТАТИВНИ ИЗЛЕТИ И ОПЦИОНИ ИНДИВИДУАЛНИ ТУРИ - НА БАРАЊЕ (зависат од број на пријавени лица и протоколи за време на престој, редослед на екскурзии и саатници се подложни на промени согласно инфо на организатор) * Dhow Cruise Marina/ крстарење со вклучена вечера после 19 часот (трае околу 3 часа со вклучен трансфер од/до хотел) – 70 ЕУР по лице * Burj Khalifa/ 124 & 125 Kat – само влезница 50 еур по лице (normal hours) * ПУСТИНСКО САФАРИ СО ТРАДИЦИОНАЛНА ВЕЧЕРА - после 14.30 часот до 21 часот (со вклучен трансфер од/до хотел) – 55 ЕУР по лице * ПОСЕТА НА MIRICLE GARDEN и GLOBAL VILLAGE/ 60 евра по лице *останати тури и индивидуални излети – НА БАРАЊЕ
 • Останати индивидуални трошоци и индивидуални посети и факултативи
 • Туристичка такса која се плаќа директно во хотелот * туристичка такса само во Дубаи (TOURISM DIRHAM, по одлука на DTCM, а број D/000/152/1 87од 05.02.2014) која се плаќа од 31.03.2014 на рецепција во хотел на лице место при check in или при check out (2-4 EUR  по соба по ноќ согласно категоризација на хотелот и тип на соба).   Во случај на апартман со повеќе соби таксата се плаќа за секоја соба според горе наведените критериуми.

УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ: Уплатата е во денарска противвредност по продажен курс 62,00. Цената е гарантирана само за уплата на аконатција за резервација. Во спротивно, гарантиран е изност на аконтација, а остаткот е подложен на промена.

НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ: Во готово/ кредитни картички/ преку фактура - уплата на аконтација 50% од вкупната цена на аранжманот за резервација, остатокот најдоцна 10 дена пред поаѓање

Важни напомени и доплати за авион и хотел за дополнителен број на лица:

 • Максимален број на лица во двокреветна соба се две лица. Дополнителбно легло е помошно легло во стандардна двокреветна соба и со поставување на дополнително легло се намалува комодитет на соба (ДОПОЛНИТЕЛНО ЛЕГЛО Е ПОМОШНО И ПОМАЛО ОД СТАНДАРДНО).
 • Check in во хотелите е после 14 ч, a check out најдоцна до 12 ч.  Секое користење на соба и услуга во хотелите надвор од наведеното време, е додатно плаќање кое се врши на рецепција од хотелот директно од страна на странката.
 • Сите оброци во хотелите се на база шведска маса
 • Организаторот на патувањето не е овластен и надлежен да ја процени исправноста и валидноста на патните и други лични исправи на патниците
 • Потребни документи за виза: скенирана фотографија и пасош и податоци за патникот (валиден минимум 6 месеци од дата на враќање од патување)    
 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
 • За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност

Важни напомени: За добивање на виза за ОАЕ  потребно е при резервација да го донесете пасошот (валиден мимимум 6 месеци од датум на враќање на патување) и слика во боја или да ги доставите скенирани со висока резолуција во JPG формат скенирани првите две страни од пасошот  на кои се наоѓаат податоците на патникот  како и слика со димензија за пасош (доколку ги доставувате скенирани пратете ги на маилот:  voyager@t-home.mk). Износот за трошоците за визирање не се враќа во случај на неодобрување на виза од страна на имиграционо одделение на ОАЕ. Постои можност  имиграционото одделение да  побара дополнителни документи во зависнот од поединечни случаеви.   

НАПОМЕНА - Поради промена на тарифите на авио билетите можна е промена на цената за пакет аранжман. Пред резервација ве молиме цената и условите на патување да ги проверите со вашиот агент. Агенцијата го задржува правото за промена на редоследот на програмата според вонредни околности врз кои неможе да влијае. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.