×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Дубаи и Малдиви за 1ви Мај / Велигден

Опис

ДУБАИ 26.04-29.04.24 (3ноќи) + МАЛДИВИ 29.04-03.05.24 (4ноќи)

Најромантичната егзотична дестинација и рај за љубителите на нуркање и едрење. Малдивите се архипелаг со 26 кружни корални атоли и околу 1190 корални острови во јужниот дел на Индискиот Океан. Главниот и најголем град Малдиви е Мале, со околу 100.000 жители. Се наоѓа на истото име Машки остров, 645 километри југозападно од Шри Ланка. Меѓународниот аеродром Ибрахим Насир се наоѓа на островот Хулхуле, 1км (10 минути од ферибот) од главниот град Мале.

Напомени


Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари

Цената е валидна до пополнување на места по групна тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта). Можност за индивидуални дати на патување на барање.

Детали од лет
26 Apr 2024 BEG 14:00 - 21:10 DXB
29 Apr 2024 DXB 09:20 - 14:40 MLE
03 May 2024 MLE 12:25-15:55 DXB
03 May 2024 DXB 18:55 -22:50 BEG

Во цената е вклучено:

 • Авионски билет со Fly Dubai на релација Белград-Дубаи/Дубаи-Малдиви-Дубаи-Белград сo вклучен багаж, согласно саатници на програма;
 • Аеродромски такси;
 • 3ноќи Дубаи со вклучен појадок + 4ноќи на Малдиви во наведениот хотел на база Полнпансион, согласно наведен тип на соба / наведена услуга
 • Трансфер Aеродром – Хотел – Аеродром Дубаи и Малдиви

Цената не вклучува:

 • Туристичка виза за ДУБАИ 95€
 • Автобуски превоз Скопје-Белград-Скопје (опционално во зависност од број на патници од 50€ па нагоре)
 • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
 • Факултативни тури
 • Други индивидуални трошоци
 • Патничко осигурување
 • Сѐ што не е наведено во ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО.

Услови:

• При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање.
• Понудата важи за минимум 2 пријавени патници – индивидуален програм
• Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
• За ова патување не се потребни медицински имунизации
• Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
• Задолжително патничко осигурување

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. 

Т.А. ВОЈАЖЕР ВИ ПОСАКУВА УБАВ ПАТ