×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Хотел Силекс 4*

Опис

Хотел Силекс се наоѓа во туристичкиот комплекс Св.Стефан, оддалечен 4км од центарот на Охрид, на регионалниот патен правец Охрид – Св.Наум и 10км од аеродромот Св.Апостол Павле.

Хотел Силекс се простира на самиот брег на Охридското Езеро и се наоѓа помеѓу пространството на бистра сина езерска вода и зеленилото на боровата шума низ која поминува шумска уредена патека која Ве води до манастирот Св.Стефан на надморска висина од 720 м. Сите соби се со приватна бања и туш кабина, фен, посебен клима уред, мини бар, сеф, сателитска телевизија, балкон со прекрасен поглед спрема шума и прекрасното Охридско езеро.

Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ), ХБ сервис ( вклучен доручек и вечера ), ФБ сервис ( вклучен доручек, ручек, вечера ). Пијалокот не е вклучен во понуда. Главен ресторан, лоби бар, бар на базен, телефон, интернет, рент а кар, wi - fi интернет во целиот објект. Одлични конгресни и семинарски сали, за одлично организирани настани.

Лежалките и чадорите околу базенот се бесплатни. Надворешен базен за возрасни и деца, фитнес центар, детско игралиште. Се доплаќа: масажа.


Галерија

Цени

Тип на соба Услуга Датуми
Септември
Цена по лице во двокреветна соба Ноќевање со појадок 20 €
Полупансион 24 €

Напомени


Напомени: 

 • Собите се достапни по добиено барање
 • Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови - бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%
 • Доплата за еднокреветна соба + 30%;
 • Деца до 5,99 год се гратис;
 • Деца 6 – 11,99 год плаќаат – 50 % од цената;
 • Трето возрасно лице над 11,99 плаќа полна цена 

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:
Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари. 

ОПШТИ УСЛОВИ:

 • За програмата важат Опшите Услови за патување на СКТМ.
 • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување.
 • Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
 • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
 • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
 • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.Т.А. ВОЈАЖЕР ВИ ПОСАКУВА УБАВ ПАТ