×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Сандански

Опис

ВИКЕНД-ПРОМО ПАКЕТИ ИНТЕРХОТЕЛ – САНДАНСКИ НОЕМВРИ 2021

Термини:

 • 29-31.10.2021
 • 05-07.11.2021
 • 12-14.11.2021
 • 19-21.11.2021
 • 26-28.11.2021Галерија

Цени


2 Ноќевања

Хотел Услуга Тип на соба Цена
Интерхотел – Сандански Ноќевање со појадок Цена по лице во двокревeтна лукс соба 86 €
Цена по лице во еднокреветна лукс соба 68 €
Цена по лице во студио ( 2 возрасни) 125 €
Цена по лице во апартман (2 возрасни) 140 €
Доплата за трет возрасен во апартман или студио 52 €

Напомени


Во цената Е вклучено:

 • 2 Нокевање со појадок,
 • Користење на сауна, парна бања, фитнес центар,
 • Користење затворен базен со минерална вода од 33⁰С (полуолимписки размери),
 • Користење на отворен базен со минерална вода од 33⁰С,
 • Користење на отворен термален базен со минерална вода 38⁰С,
 • Паркинг,
 • Туристичка такса.

Во цената НЕ Е вклучено:

 • Превоз + 25€ по лице
 • Патничко осигигурување,
 • Личен трошок,
 • доплата за вечера без вклучена пијачка 12 €

 

НАПОМЕНА! Хотелот не прима домашни миленици 

Цените се во евра, плаќањето се врши во денари 1 € = 62,00 мкд

 

СМЕСТУВАЊЕ И НАПУШТАЊЕ НА СОБИТЕ:

Сместување во собите по 14:00 ч. (локално време)

Напуштање на собите до 12:00 ч. (локално време)

 GPS координати: 41.567978, 23.282570 (линк…) 

 

РАЗГЛЕДИ во близина на Сандански

Рилскиот манастир, еден од најголемите манастири во Бугарија. Изградена во 30-тите години на Х век. Денес Рилскиот манастир е дел од светското наследство на УНЕСКО, со својата автентична атмосфера,бесценети икони и резби, привлекува посетители од целиот свет. Рилски манастирот се наоѓа меѓу миризливи борови шуми на планината Рила, 63 км. од градот Сандански. Мелник–“градот на виното” е најмалиот град во Бугарија со население од само 230 жители. Мелник е место со богато историско наследство, пријавен за културно-историски резерват и градски музеј. Мелник исто така е прочуен по своите висококвалитетни вина. Мелник е оддалечен 20 км. од Сандански. Рожденски манастир, 7 км. од Мелник, е вториот по големина манастир во Бугарија по Рилскиотманастир. Со своите уникатни резби и витраж, тој е вистински ремек-дело на средниот век. Природниот резерват  Рупите со својата уникатна природа, фауна и термални извори е на само 15 км. од Сандански. Во Рупите можете да ја посетите куќата на најпознатиот бугарски пророк Ванга. Во самата близина по волјата на баба Ванѓа, во 1992 година е изграден храм-споменик “Света Петка Бугарска” – еден од 100-те национални туристички објектот во Бугарија. Рупите е кратер на угаснет вулкан. Постојат остатоци од древниот град Хераклеја Синтика.