×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Дубаи за Нова Година - лет од Белград

Опис

ДУБАИ ЗА НОВА ГОДИНА 22/23

СО ЛЕТ FLYDUBAI ОД БЕЛГРАД
ИНДИВИДУАЛНО ПАТУВАЊЕ

ДАТУМ НА ПАТУВАЊЕ 29.12.22-03.01.23/ ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ 30.12.22-03.01.23 (4 НОЌИ/ 5 ДЕНА)

DoubleTree by Hilton Hotel and Residences Dubai 4* - ПО ЛИЦЕ 1.199 ЕУР / само наем

Millennium Place Barsha Heights Hotel 4* - ПО ЛИЦЕ 1.299 ЕУР / ноќевање со појадок

 

*** ЦЕНАТА Е ВАЛИДНА ЗА МИН. 2ЛИЦА ВО ДВОКРЕВЕТНА СОБА (две полноплатежни суми)

Напомени


Детали од лет
FZ 1750 December 29 Thursday BEG 23:05 - DXB 07:25+1 day
FZ 1745 January 03 Tuesday DXB 09:05 - BEG 12:15 

Цените се пакет цени по лице изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени на авион (Ве молиме пред резервација да ја проверите цената и расположливоста на места – на барање). Цените се по лице, за сместување минимум 2 возрасни лица во стандард двокреветна соба (плаќаат полна сума)

 Цената вклучува:

 • Повратен авионски билет на релација БЕЛГРАД-ДУБАИ-БЕЛГРАД
 • Трансфер аеродром - хотел – аеродром во ДУБАИ;  
 • 4 ноќевања во избраниот хотел/ тип на соба/ на база ноќевање со појадок ИЛИ само наем согласно наведена услуга (согласно саатници на check-in & check-out)
 • Организација и реализација на патувањето

Цената НЕ вклучува:

 • Трансфер од /до БЕЛГРАД
 • Влезна виза за  Дубаи   - 95ЕУР по лице (задолжително за сите лица)
 • Патничко здравствено осигурување (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)
 • останати тури и индивидуални излети – НА БАРАЊЕ
 • Останати индивидуални трошоци
 • Туристичка такса која се плаќа директно во хотелот * туристичка такса само во Дубаи (TOURISM DIRHAM, по одлука на DTCM, а број D/000/152/1 87од 05.02.2014) која се плаќа од 31.03.2014 на рецепција во хотел на лице место при check in или при check out (2-4 EUR  по соба по ноќ согласно категоризација на хотелот и тип на соба).   Во случај на апартман со повеќе соби таксата се плаќа за секоја соба според горе наведените критериуми.

УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ: Уплатата е во денарска противвредност по продажен курс 62,00. Цената е гарантирана само за уплата на аконатција за резервација. Во спротивно, гарантиран е изност на аконтација, а остаткот е подложен на промена.

НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ: Во готово/ кредитни картички/ преку фактура - уплата на аконтација 50% од вкупната цена на аранжманот за резервација, остатокот најдоцна 10 дена пред поаѓање

Важни напомени и доплати за авион и хотел за дополнителен број на лица:

 • Максимален број на лица во двокреветна соба се две лица. Дополнително возрасно лице или дете во соба со две возрасни лица – ЦЕНА НА БАРАЊЕ (без легло или на помошно легло се намалува комодитет на соба)
 • Check in во хотелите е после 14 ч, a check out најдоцна до 12 ч.  Секое користење на соба и услуга во хотелите надвор од наведеното време, е додатно плаќање кое се врши на рецепција од хотелот директно од страна на странката.
 • Сите оброци во хотелите се на база шведска маса
 • Организаторот на патувањето не е овластен и надлежен да ја процени исправноста и валидноста на патните и други лични исправи на патниците
 • Потребни документи за виза: скенирана фотографија и пасош и податоци за патникот (валиден минимум 6 месеци од дата на враќање од патување)    
 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
 • За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност

Важни напомени:  За добивање на виза за ОАЕ  потребно е при резервација да го донесете пасошот (валиден мимимум 6 месеци од датум на враќање на патување) и слика во боја или да ги доставите скенирани со висока резолуција во JPG формат скенирани првите две страни од пасошот  на кои се наоѓаат податоците на патникот  како и слика со димензија за пасош (доколку ги доставувате скенирани пратете ги на маилот:  voyager@t-home.mk). Износот за трошоците за визирање не се враќа во случај на неодобрување на виза од страна на имиграционо одделение на ОАЕ. Постои можност  имиграционото одделение да  побара дополнителни документи во зависнот од поединечни случаеви.   

НАПОМЕНА - Поради промена на тарифите на авио билетите можна е промена на цената за пакет аранжман. Пред резервација ве молиме цената и условите на патување да ги проверите со вашиот агент. Агенцијата го задржува правото за промена на редоследот на програмата според вонредни околности врз кои неможе да влијае. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Уплатата се врши исклучиво во денарска противвредност (1EUR = 62 mkd).

Важат општите услови на патување на АТАМ и Војажер