×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
БАЛИ со лет од СКОПЈЕ Декември

Опис

ИНДИВИДУАЛНО ПАТУВАЊЕ

Бали е единствен, Бали е неспоредлив. Не постои друго место како Бали на овој свет. Магичен спој на култура, луѓе, природа, активности, временски услови, кулинарски задоволства, ноќен живот и прекрасно сместување. Бали е многу повеќе од плажа, сонце и забава. Бали има прекрасни животни од светска класа, семејни паркови и паркови за атракција, неверојатна природа, традиционални села, морски животи, фасцинантни храмови.

Датум на патување: 13.12-22.12.23 датум на престој: 14.12-21.12.23 (7ноќи)

Детали од лет
TK1006  13DEC  SKPIST 2045 0015+1 // TK 066  14DEC  ISTDPS 0150 1915
TK 067  21DEC  DPSIST 2125 0540+1 // TK1003  22DEC  ISTSKP 0825 0755

Цени


Датум на престој 14.12-21.12 (7ноќи)

Хотел Услуга Тип на соба Цена
Grand Whiz Hotel Nusa Dua 4* Ноќевање со појадок Цена по лице во двокреветна соба 1.270 €
Mercure Bali Nusa Dua 4* Ноќевање со појадок Цена по лице во двокреветна соба 1.310 €
Novotel Bali Nusa Dua 4* Ноќевање со појадок Цена по лице во двокреветна соба 1.410 €
Nusa Dua Beach Hotel & Spa Bali 5* Ноќевање со појадок Цена по лице во двокреветна соба 1.570 €

Напомени


Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари
Цената е валидна до пополнување на места на дадена тарифа од авио компанија и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена).

Во цената е вклучено:

 • Авионски билет на релација Скопје-Истанбул-Денпасар-Истанбул-Скопје со Turkish Airlines сo вклучен багаж, согласно саатници на програма;
 • Аеродромски такси;
 • 7ноќи Бали во наведениот хотел, наведен тип на соба / наведена услуга НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
 • Трансфер Aеродром – Хотел – Аеродром 
 • Реализација и асистенција


  Цената не вклучува:

  • Туристичка виза за Бали 130€
  • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
  • Факултативни тури
  • Други индивидуални трошоци
  • Патничко осигурување
  • Сѐ што не е наведено во ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО.

  Услови:

  • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 15 дена пред поаѓање.
  • Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
  • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
  • Задолжително патничко осигурување

  Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. 

   Т.А. ВОЈАЖЕР ВИ ПОСАКУВА УБАВ ПАТ