×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
КУАЛА ЛУМПУР + БАЛИ Декември

Опис

ПОСЕТЕТЕ ЈА АЗИЈА убавините на МАЛЕЗИЈА и БАЛИ

Датум на патување: 13.12-23.12.2023 датум на престој: 14.12-22.12.2023
КУАЛА ЛУМПУР 14-16.12 (2ноќи) + БАЛИ од 16-22.12 (6ноќи)

Посета на два Азиски градови. МАЛЕЗИЈА земја на пријателски луѓе и нација благословена со  природни чуда. КУАЛА ЛУМПУР главен град која представува блескава дестинација за патниците.  Позната како како KL, може да се пофали со модерни градби како и градби од минатото.

Бали е единствен, Бали е неспоредлив. Не постои друго место како Бали на овој свет. Магичен спој на култура, луѓе, природа, активности, временски услови, кулинарски задоволства, ноќен живот и прекрасно сместување. Бали е многу повеќе од плажа, сонце и забава. Бали има прекрасни животни од светска класа, семејни паркови и паркови за атракција, неверојатна природа, традиционални села, морски животи, фасцинантни храмови.

Цената е дадена во евра и пресметана во денари,1 евро = 62 денари

Цената е валидна до пополнување на места на авион и промотивни цени на ограничен број соби во наведен хотел и истата е подложна на промени се до момент на резервација (пред резервација проверете ја цена и тарифа на авионска карта). Можност за индивидуални дати на патување на барање.


Напомени


Детали од лет
TK1006  13DEC  SKPIST 2045 0015+1 // TK 060  14DEC  ISTKUL 0150 1705
MH 853  16DEC  KULDPS 1520 1825
TK 067  22DEC  DPSIST 2125 0540+1 // TK1003  23DEC  ISTSKP 0825 0755

Во цената е вклучено:

 • Авионски билет на релација Скопје-Истанбул-Куала Лумпур-Денпасар-Истанбул-Скопје со Turkish Airlines/Аир Малезија сo вклучен багаж, согласно саатници на програма;
 • Аеродромски такси;
 • 2ноќи Куала Лумпур+6ноќи Бали во наведениот хотел (или сличен на тој), наведен тип на соба / наведена услуга НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
 • Трансфер Aеродром – Хотел – Аеродром 
 • Реализација и асистенција


  Цената не вклучува:

  • Туристичка виза за Бали 130€
  • Храна, пијалоци и услуги што не се споменати во програмата;
  • Факултативни тури
  • Други индивидуални трошоци
  • Патничко осигурување
  • Сѐ што не е наведено во ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО.

  Услови:

  • При резервација се плаќа депозит од 50%, а целосна уплата се прави 45 дена пред поаѓање. 
  • Понудата важи за минимум 2 пријавени патници – индивидуален програм
  • Рок на потврда на понуда и резервација е 24 часа по уплата на аконтација
  • За ова патување не се потребни медицински имунизации
  • Туроператорот го задржува правото да го менува редоследот на реализација на програмата.
  • Задолжително патничко осигурување

  Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
  Т.А. ВОЈАЖЕР ВИ ПОСАКУВА УБАВ ПАТ