×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Дубаи со директен лет од Белград

Опис

ОДИМЕ ПОВТОРНО ЗА ДУБАИ

ДАТИ НА ПАТУВАЊЕ 07-12.12 (5 НОЌИ)/ ДИРЕКТЕН ЛЕТ ОД БЕЛГРАД

Авионска карта
07 DEC Belgrade – Abu Dhabi 17:50 - 02:05 (5W 7044 )
12 DEC Abu Dhabi – Belgrade 14:00 - 17:05 (5W 7043 )

4* Citymax Hotel Business Bay – 745 € по лице

Цените се пакет цени по лице изразени во ЕВРА за уплата во денари (курс 1ЕУР=62МКД) и валидни до пополнување на места по дадени цени на авион (Ве молиме пред резервација да ја проверите цената и расположливоста на места – на барање)Цените се по лице, за сместување минимум 2 возрасни лица во стандард двокреветна соба (плаќаат полна сума)


Галерија

Напомени


Програма на патувањето - авиокомпанија WIZZAIR со директен лет од  Белград, БЕЗ БАГАЖ, само со ранец димензии (40x30x20cm), согласно политика на авио компанија. Саатници на полетување и слетување се по локално време и согласно моменталнен ред на летање на WIZZAIR.

Цената е за целосна уплата при резервација , без право на промена на име или отказ. Цените се ПАКЕТ цени дадени по лице за сместување во соодветниот тип на соба СТАНДАРДНА ДВОКРЕВЕТНА за минимум 2 лица во соба (две полноплатежни суми)

Цената вклучува:

 • Повратен авионски билет на релација Белград – Абу Даби - Белград со WIZZAIR БЕЗ БАГАЖ, само со ранец димензии (40x30x20cm), согласно политика на авио компанија
 • Трансфер Скопје – Белград – Скопје
 • Трансфер аеродром Aбу Даби – хотел Дубаи – аеродром Абу Даби;  
 • 5 ноќевања во хотел наведен погоре/ тип на соба standard double/ на база ноќевање со појадок согласно наведена услуга (согласно саатници на check-in & check-out)
 • Организација и реализација на патувањето

Цената НЕ вклучува:

 • Влезна виза за  Дубаи   -  95ЕУР по лице (задолжително за сите лица)
 • Патничко здравствено осигурување кое покрива и КОВИД (ЗАДОЛЖИТЕЛНО)
 • ФАКУЛТАТИВНИ ИЗЛЕТИ И ОПЦИОНИ ИНДИВИДУАЛНИ ТУРИ - НА БАРАЊЕ (зависат од број на пријавени лица и протоколи за време на престој, редослед на екскурзии и саатници се подложни на промени согласно инфо на организатор)
  * НАВЕЧЕР КРСТАРЕЊЕ Dhow Cruise/ после 19 часот (трае околу 3 часа со вклучен трансфер од/до хотел) – 80 ЕУР по лице
  * ГРАДСКА ТУРА Дубаи City tour (4 часа) – 60 еур по лице (shared English индивидуална)
  * Burj Khalifa (САМО влезници 48 евра normal hours/ prime hours 1530-1800 часот влезници 68 евра), за 124 кат.
  * ПУСТИНСКО САФАРИ СО СКАРА И ТРАДИЦИОНАЛНА ВЕЧЕРА - после 14.30 часот до 21 часот (со вклучен трансфер од/до хотел) – 55 ЕУР по лице
 • останати тури и индивидуални излети – НА БАРАЊЕ
 • Останати индивидуални трошоци и индивидуални посети и факултативи
 • Туристичка такса која се плаќа директно во хотелот * туристичка такса само во Дубаи (TOURISM DIRHAM, по одлука на DTCM, а број D/000/152/1 87од 05.02.2014) која се плаќа од 31.03.2014 на рецепција во хотел на лице место при check in или при check out (2-4 EUR  по соба по ноќ согласно категоризација на хотелот и тип на соба).   Во случај на апартман со повеќе соби таксата се плаќа за секоја соба според горе наведените критериуми.

УСЛОВИ НА ПЛАЌАЊЕ: Уплатата е во денарска противвредност по продажен курс 62,00. Цената е гарантирана само за уплата на аконатција за резервација. Во спротивно, гарантиран е изност на аконтација, а остаткот е подложен на промена.

НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ: Во готово/ кредитни картички/ преку фактура - уплата на аконтација 50% од вкупната цена на аранжманот за резервација, остатокот најдоцна 10 дена пред поаѓање

Важни напомени и доплати за авион и хотел за дополнителен број на лица:

 • Максимален број на лица во двокреветна соба се две лица. Хотелот нема опции за сместување на 3-то лице во двокреветна соба. 
 • Check in во хотелите е после 14 ч, a check out најдоцна до 12 ч.  Секое користење на соба и услуга во хотелите надвор од наведеното време, е додатно плаќање кое се врши на рецепција од хотелот директно од страна на странката.
 • Сите оброци во хотелите се на база шведска маса (согласно нови КОВИД протоколи)
 • Организаторот на патувањето не е овластен и надлежен да ја процени исправноста и валидноста на патните и други лични исправи на патниците
 • Потребни документи за виза: скенирана фотографија и пасош и податоци за патникот (валиден минимум 6 месеци од дата на враќање од патување)    
 • За овој аранжман важат Општите услови за патување на СКТМ
 • За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност

Важни напомени:
За добивање на виза за ОАЕ  потребно е при резервација да го донесете пасошот (валиден мимимум 6 месеци од датум на враќање на патување) и слика во боја или да ги доставите скенирани со висока резолуција во JPG формат скенирани првите две страни од пасошот  на кои се наоѓаат податоците на патникот  како и слика со димензија за пасош (доколку ги доставувате скенирани пратете ги на маилот:  voyager@t-home.mk). Износот за трошоците за визирање не се враќа во случај на неодобрување на виза од страна на имиграционо одделение на ОАЕ. Постои можност  имиграционото одделение да  побара дополнителни документи во зависнот од поединечни случаеви.   

НАПОМЕНА: Поради промена на тарифите на авио билетите можна е промена на цената за пакет аранжман. Пред резервација ве молиме цената и условите на патување да ги проверите со вашиот агент. Агенцијата го задржува правото за промена на редоследот на програмата според вонредни околности врз кои неможе да влијае. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм.

Уплатата се врши исклучиво во денарска противвредност (1EUR = 62 mkd).

Важат општите услови на патување на АТАМ и Војажер