×

Кошничка

Вашата кошничка е празна.
Кападокија за 8ми Декември

Опис

АВИОНСКА ИНДИВИДУАЛНА ПРОГРАМА

08.12 – 11.12.2023
4 дена / 3 ноќи

Детали од лет
PC 352  08DEC  SKPSAW 0950 1320   // PC2738  08DEC  SAWASR 1755 1920
PC2743  11DEC  ASRSAW 0545 0715   // PC 351  11DEC  SAWSKP 0925 0855

Во цената на аранжманот е вклучено:

 • Aвионски билет на релација Скопје – Истанбул – Кајсери со авиокомпанија „ Pegasus“ со вклучен чекиран багаж до 20кг, со ВКЛУЧЕНИ АЕРОДРОМСКИ ТАКСИ
 • Организирани трансфери: аеродром - хотел – аеродром во Кападокија
 • 3 ноќевања со појадок во избраниот хотел во дадена понуда и локација во двокреветни соби

Во цената на аранжманот не е вклучено:

 • Оброци надвор од наведени оброци по програма – ручек и вечера и пијалок
 • Здравствено осигурување – ЗАДОЛЖИТЕЛНО
 • Индивидуални трошоци
 • Факултативни излети – НА БАРАЊЕ СО ДОПЛАТА
 • Бакшиш за водич и возач при организација на тури
 • Се што не не наведено во ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА

 ОПШТИ ИНФОРМАЦИИ И НАПОМЕНИ

 • Максимален број на лица во двокреветна соба се две лица.
 • Со сместување на трето лице во двокреветна соба на помошно легло се намалува комодитет на стандардна двокреветна соба
 • За време на летот патниците ќе мора да се придржуваат до протоколите пропишани од авио компанијата. Исто важи и за време на престој на аеродормот во Истанбул
 • Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките.
 • Валидноста на патните исправи се обврска на патниците, за влез во Турција патната исправа потребно е да е валидна минимум 6 месеци од датумот на враќање.
 • Организаторот го задржува правото за промена на редоследот на активности во програмата
 • Цената на излетите е валидна за пријавени минимум 10патници и агенцијата го задржува правото на промена на цена во случај на недоволно пријавени патници.
 • При промена на цената на превозот или промена на хотел, можна е промена на цената на патувањето.

  УПЛАТА 

 • Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност според наведената денарска цена.
 • За резервација на аранжманот задолжителна е аконтација од 100>#/span###
 • Агенцијата го задржува правото на промена на цената доколку дојде до промена на цената на авио билетот и аеродромските такси

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани. Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода....), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции. Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето. За сите информации дадени усмено, агенцијата не сноси одговорност.

 

Уплатата се врши исклучиво во денарска противвредност (1EUR = 62 mkd).

Важат општите услови на патување на АТАМ и Војажер

ВОЈАЖЕР ВИ ПОСАКУВА СРЕЌЕН ПАТ

 Галерија